Honorowanie biletów PR a KD

Wieści z dolnośląskich szlaków kolejowych
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 4320
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Honorowanie biletów PR a KD

#1 Post autor: Przemek » 2018-08-23, 13:02

No i nie jest dobrze - od 1 września Koleje Dolnośląskie nie będą honorować REGIOkarnetów zakupionych po 31 sierpnia br.

REGIOkarnety zakupione przed 1 września będą honorowane do końca ich ważności.

Info podało KD, czekamy na wersję REGIOPOL... tzn. Przewozów Regionalnych 😉

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 4320
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Honorowanie biletów PR a KD

#2 Post autor: Przemek » 2018-08-27, 18:13

https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosc ... 88374.html
Najbardziej dotkliwe będzie wycofanie się z akceptowania Biletu Turystycznego. Bilet ten w wersji za 45 zł (jest również dostępny wyłącznie na pociągi Przewozów Regionalnych – za 39 zł) pozwala na przejazd zarówno pociągami Przewozów Regionalnych, jak i wybranych przewoźników samorządowych (w tym – do 1 września – KD) od piątku od godziny 18 do poniedziałku do godziny 6 rano. Od teraz, aby bez przeszkód poruszać się pociągami regionalnymi dwóch przewoźników na Dolnym Śląsku, w weekend trzeba będzie kupić dwa osobne bilety zasadzające się o te same ramy czasowe.
KD po fali krytyki zrezygnowało jednak z podwyżki cen biletu "Podróżuj z KD" (które od 1 września zmieni nazwę na "Weekend w KD"). Dalej będzie on kosztować 35zł.
W KD nie skorzystamy także z Regio Karnetu oraz wspólnego biletu weekendowego PKP Intercity, Przewozów Regionalnych i KD pod nazwą „Razem w Polskę” (tu podkreślić trzeba, że z przewoźników samorządowych tylko KD weszły do tej oferty… i właśnie przestają ją honorować).

Ponadto Przewozy Regionalne z własnej inicjatywy wycofują się z oferty „turystyczne + Czechy". W tym przypadku chodzi o to, że Przewozy Regionalne przestały w zasadzie obsługiwać połączenia do stacji granicznych z Czechami.
KD argumentują, że niby korzystało z tej oferty tylko ok. 400 osób...

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 4320
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Honorowanie biletów PR a KD

#3 Post autor: Przemek » 2018-08-30, 19:54

Jest i odpowiedź PR:
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosc ... 88455.html
Przewozy Regionalne informują, że zasady rozliczania honorowania biletów wieloprzejazdowych przez wszystkich przewoźników były takie same. Spółka zauważa korelację pomiędzy integracją taryfową a liczbą podróżnych i wskazuje, że co piąty jej pasażer podróżuje z biletem uprawniającym do przesiadki na pociąg innego przedsiębiorstwa.
Jak poinformował nas Zespół Prasowy Przewozów Regionalnych (Polregio), rezygnacja z dalszego honorowania wspomnianych biletów przez KD nie spowoduje innych zmian w kształcie ofert. Podróżni nie mogą się więc spodziewać spadku cen czy rozszerzenia ważności biletów w innym zakresie, co częściowo zrekompensowałoby nowo powstałe niedogodności. Jednocześnie PR jednoznacznie opowiedziały się za dalszą integracją taryfową na kolei, w tym z przewoźnikami regionalnymi.

– Zintegrowana oferta taryfowa to większa dostępność usług transportowych dla pasażerów. Dlatego nasza spółka jest zdania, że wspólne oferty taryfowe [czy] wzajemne honorowanie ofert jednego przewoźnika w pociągach uruchamianych przez innego przewoźnika pozytywnie wpływają na liczbę przewożonych osób koleją – czytamy w krótkim stanowisku przesłanym nam przez służby prasowe PR. – Sądzimy [więc], że to pasażerowie ocenią decyzję KD – komentuje dotychczasowy partner dolnośląskiego przewoźnika.

ODPOWIEDZ