Inteligentny System Transportu - ITS

Torowiska, pętle i przystanki, buspasy, Park & Ride
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Kontakt:

Inteligentny System Transportu - ITS

#1 Post autor: Przemek » 2018-04-20, 10:13

ZDiUM ogłosił przetarg na rozbudowę systemu zarządzania ruchem we Wrocławiu, w tym o nowe sygnalizacje świetlne, wyświetlacze pomocnicze ITS oraz aplikację mobilną z podziałem na 3 części:
http://bip.zdium.wroc.pl/?zadania=rozbu ... a-3-czesci

Wg SIWZ, mają być zamontowane dodatkowe wyświetlacze dla motorniczych, ma być skrócenie faz tramwajowych i zwiększenie o 20% priorytetowych otwarć sygnalizacji dla tramwajów.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Kontakt:

Re: Inteligentny System Transportu - ITS

#2 Post autor: Przemek » 2018-10-30, 13:42

http://pasazer.mpk.wroc.pl/content/9847 ... anowskiego
10.11.2018r. - naprawa urządzeń sterowania ruchem w obrębie przystanku "Kochanowskiego".

W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z naprawą urządzeń sterowania ruchem w obrębie przystanku autobusowo-tramwajowego "Kochanowskiego" przy skrzyżowaniu Alei Kochanowskiego z Aleją Różyckiego i ulicą Parkową, w dniu 10 listopada 2018 roku (sobota) od godziny 6:00 do godziny 14:00 planowana jest zmiana trasy linii tramwajowych 9, 17 i 33 oraz linii autobusowej 115.

"Dziewiątka" i "siedemnastka" jadąca w kierunku pętli Sępolno zostanie skierowania objazdem od ulicy Sienkiewicza przez ulicę Piastowską, pl. Grunwaldzki, ulicę Skłodowskiej-Curie, most Zwierzyniecki i ulicę Mickiewicza do pętli Sępolno. W kierunku przeciwnym trasa tych linii pozostanie bez zmian.

Tramwaje linii 33 zostaną skierowane w obu kierunkach od Ronda Reagana przez ulicę Skłodowskiej-Curie, most Zwierzyniecki do pętli ZOO i będą kursowały w relacji Pilczyce - ZOO - Pilczyce.

Pomiędzy Rondem Reagana a Sępolnem obsługę komunikacyjną zapewnią autobusy linii 115, które w relacji pl. Grunwaldzki - Wojnów zostaną skierowane przez most Szczytnicki, Aleję Kochanowskiego, ulicę Moniuszki i Aleję Paderewskiego do ulicy Mickiewicza. W kierunku przeciwnym trasa nie ulegnie zmianie.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 9, 17 lub 33 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 115 na trasie pl. Grunwaldzki - Wojnów lub autobusami linii D, 116, 121, 131, 141 na trasie pl. Grunwaldzki - Kochanowskiego

Pasażerowie, którzy skasowali bilet w tramwaju linii 33 będą mogli kontynuować podróż tramwajami linii 9 i 17 na trasie pl. Grunwaldzki - Sępolno.
Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Kontakt:

Re: Inteligentny System Transportu - ITS

#3 Post autor: J-31 » 2018-11-09, 13:42

Nie wiem czy to właściwy temat, ale mam wrażenie, że jesteśmy świadkami rodzenia się czegoś bardzo ciekawego. Jak wiadomo Wrocław to bardzo zatłoczone miasto - a raczej zakorkowane. Władze miasta najwyraźniej chcą coś z tym zrobić m.in. przyspieszyć autobusy. ;)

Władze Wrocławia podpisały właśnie porozumienie z IoT od Orange. Jej celem ma być wprowadzenie technologii, która - w wielkim skrócie i uogólnieniu - ma lokalizować autobusy i dostosowywać pod nie sygnalizację świetlną.

Z tymże zapewne nie pomoże to na wielu wąskich uliczkach, czy ulicach dwukierunkowych, gdy autobus i tak stoi w korku i nie ma możliwości wyminięcia innych użytkowników. Natomiast wydaje mi się, że dobrym uzupełnieniem tego systemu byłyby jeszcze buspasy - tam gdzie jest taka możliwość. :cool:

Więcej info
:strzałka: http://infobus.pl/wroclaw-chce-przyspie ... 09832.html

Bardzo ciekawy jestem co z tego wyjdzie. Póki co brzmi fajnie :)

ODPOWIEDZ